Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP
 • Z życia przedszkola...

  Wydarzenia 2023/2024

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w aktualnościach :)

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

Rok przedszkolny 2020/2021

22.12.2020 r. SPOTKANIE WIGILIJNE

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały jeszcze dłużej. W przedświątecznym tygodniu w grupie VI starszaków odbyło się Spotkanie Wigilijne. Uroczystość ta łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością i życzliwością. Przedszkolaki w tym dniu były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólny, wigilijny poczęstunek. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń. Świąteczny nastrój podkreślały bożonarodzeniowa dekoracja i płynące z głośników kolędy. Przy suto zastawionym stole, o który zadbali Rodzice, dzieci miały okazję porozmawiać ze sobą oraz z Paniami. Nie zabrakło również gościa, a była nim Pani katechetka. Spotkanie Wigilijne w przedszkolu to podniosła chwila, dzieci nie tylko utrwaliły sobie znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz co najważniejsze, wzmocniły bliskie i serdeczne relacje. Tym bardziej, że po raz ostatni uczestniczyły w takiej uroczystości ze swoimi Paniami Agnieszką i Moniką. Za rok następna Wigilia, ale klasowa już w szkole. M.M.-L.

24 grudnia 2020

Przypominamy, że w dniu 24 grudnia 2020 roku
( Wigilia) przedszkole będzie nieczynne.
 
Na zbliżające się świąteczne dni, wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym Roku wiary w lepsze jutro życzy dyrekcja oraz pracownicy Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach.

8.12.2020 r. SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Wizyta Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 8 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się gość z siwą brodą – Święty Mikołaj. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na gościa, spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowego” dzwoneczka. Pomimo braku śniegu udało mu się dotrzeć do przedszkola. Każda grupa przyjęła Mikołaja w pięknie udekorowanej sali, śpiewając Mu piosenki, deklamując wierszyki, potwierdzając przy tym swoją całoroczną grzeczność. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Wszystkie dzieci dostały prezenty. Cieszymy się, że Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku. M.M.-L.

30.11.2020 r. ANDRZEJKI

W tym dniu tradycyjnie jak co roku świętowaliśmy Andrzejki. Dzięki naszej kreatywności i pomocy dzieci w każdej z grup odbywały się wspólne zabawy andrzejkowe i to czego nie mogło zabraknąć - wróżby. Dzieci wspólnie z Paniami wróżyły sobie nawzajem i uczestniczyły w zabawach organizowanych przez wychowawców. Tego dnia uśmiech z twarzy nie schodził nikomu :) Z.M.-K.

25.11.2020 - Dzień "Pluszowego Misia"

Dzień "Pluszowego Misia" był świętowany w każdej z grup. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach dydaktycznych i ruchowych związanych z naszym pluszowym przyjacielem - misiem. Nie zabrakło śpiewania piosenek oraz wspólnych tańców. Czytaliśmy też bajki o misiach i ich przyjaciołach. Na zakończenie dzieci samodzielnie wykonały prace plastyczne zgodnie z tematyką tego dnia. Z.M.-K.

10.11.2020 - Pasowanie na przedszkolaka

10 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Uroczystość rozpoczęła się od powitania dość skromnej widowni Pani Dyrektor, Wicedyrektor oraz przedstawiciela Rady Rodziców. Czasy w jakich nam przyszło żyć, niestety nie pozwoliły nam tak jak co roku zaprosić Rodziców dzieci do naszego przedszkola. Dzieci jednak z uśmiechami zaprezentowały swoje umiejętności- dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wierszyki, piosenki i tańce. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczystą przysięgę: zgodnie się bawić, przychodzić każdego dnia z uśmiechem na twarzy, słuchać Pań, pomagać kolegom, a co najważniejsze być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i medal na pamiątkę. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców oraz nauczycielek.

31.10.2020 - DZIEŃ DYNI

W ostatni dzień października grupa VII uczestniczyła w warsztatach kulinarnych. Dzieci pod czujnym okiem Pań uczyły się robić gofry i pancakes'y z dodatkiem dyni. W pierwszej części naszych kulinarnych zajęć poznaliśmy historię dyni, jej odmiany oraz jak wygląda jej zbiór, a także jakie pyszności możemy z niej przygotować. Druga część na którą z niecierpliwością czekały dzieci i Panie to przygotowanie składników, zrobienie ciasta i produkcja dyniowych przysmaków. Pod naszym czujnym okiem dzieci nauczyły się obsługiwać sprzęty kuchenne ze zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo podczas pracy. Na sam koniec sześciolatki z grupy VII doczekały się na degustację własnoręcznie wykonanych gofrów i pancake'ów :) Ten smaczny dzień zakończyliśmy malowaniem farbami dyń przyniesionych przez dzieci. Z.M.-K.

22.10.2020 - WIZYTA AKTORÓW Z TEATRU "GROTESKA" - #GROTESKAWDRODZE

Teatr GROTESKA w Krakowie ma w swojej ofercie nowy projekt #GROTESKAWDRODZE. Nasze przedszkole jako jedno z pierwszych postanowiło zaprosić aktorów realizujących ten projekt, aby dzieci miały kontakt ze sztuką. Spektakl odbył się 22.10.2020r. z zachowaniem bezpieczeństwa dzieci, pracowników przedszkola i aktorów. Na początku przedstawiona została inscenizacja najciekawszych i najbardziej lubianych wierszy Jana Brzechwy następnie zostały zaprezentowane techniki lalkowe - czyli jak wykonać i posługiwać się lalkami podczas przedstawienia. Wszyscy byliśmy zachwyceni występem i z uśmiechami na ustach pożegnaliśmy się z aktorami mocnymi brawami :) Z.M.-K.

14.10.2020 - DZIEŃ NAUCZYCIELA

W tym dniu Panie i Pan Grzesiu pracujący w przedszkolu otrzymały od dzieci i ich rodziców życzenia z okazji Dnia Nauczyciela, za które ponownie bardzo dziękujemy :) Dzień ten mimo brzydkiej ponurej pogody stał się dla Nas ciepły i pogodny. Z.M.-K.
 

15.10.2020 - DZIEŃ MYCIA RĄK

Dzień mycia rąk świętowaliśmy w grupach ucząc się wierszyka "Czyste rączki" autorstwa Marii Broda-Bajak. Dodatkowo omówiliśmy temat mycia rąk i dlaczego ta czynność jest tak ważna dla naszego zdrowia. Na koniec tak jak każdego dnia przypomnieliśmy sobie to jak prawidłowo powinniśmy myć ręce oraz jak dbać o higienę naszego ciała i nasze zdrowie. Z.M.-K.

30.09.2020 - DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest także święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla wszystkich chłopców w naszym przedszkolu i odbył się indywidualnie w każdej z grup. Dziewczynki wręczyły upominki chłopcom, złożyły im życzenia, a także z pomocą pań stworzyły dla swoich kolegów laurki w kształcie serc. Z.M.-K.

22.09.2020 - PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Od 22 września mamy już kalendarzową jesień, chociaż pogoda jest zmienna staramy się z dziećmi omówić i pokazać wszystkie jej oznaki. W każdej sali założyliśmy kącik jesiennych darów, które dzieci przyniosły do przedszkola. Wykonujemy z nich prace plastyczne, uczymy się liczyć z pomocą kasztanów czy orzechów, a także rozpoznajemy drzewa, ich liście oraz owoce. Z.M.-K.

20.09.2020 - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień przedszkolaka odbył się 21.09. 2020r. indywidualnie w każdej grupie. Razem z dziećmi rozmawialiśmy na temat tradycji obchodzenia Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu. Uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych, tańcach przy muzyce, a dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Resztę dnia spędziliśmy w ogrodzie przedszkolnym, graliśmy i bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Z.M.-K.

1.09.2020 - Witamy kochane przedszkolaki!

Po długiej nieobecności powitaliśmy w naszych progach nasze kochane przedszkolaki. Dla naszych najmłodszych wychowanków rozpoczęcie roku szkolnego oznacza wkroczenie w nowe środowisko, poznanie nowych kolegów, pań oraz nauka samodzielności. Dla starszych przedszkolaków był to dzień, w którym zobaczyli się ze swoimi dobrze znanymi kolegami i wychowawczyniami. Mogli porozmawiać, opowiedzieć o swoich wakacyjnych przygodach. Każdy w tym dniu czuł się wyjatkowo. Wszystkim dopisywał świetny humor, a uśmiech nie znikał z twarzy.  E.P.

 • Deklaracja dostępności

  Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 • Informacja RODO/ Regulaminy/ Procedury

  1. Klauzula informacyjna dla rodziców

  2. Statut i regulaminy przedszkola

  3. Informacja dotycząca cyberbezpieczeństwa

 • Szybki kontakt

  tel/fax: 12 285-83-50
  e-mail: przedszkole.wegrzce@zielonki.pl 

  Sekretariat:  poniedziałek-piątek  7.00 - 15.00

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl